Uudised

Tänavused Tallinna Merepäevad toimuvad 13.-15. juulini!

05. juuni 2012

13.–15. juulini 2012 Tallinna kolmes sadamas toimuvate Tallinna Merepäevade üks keskusi on Eesti Meremuuseumi vastvalminud Lennusadama angaarid. Merepäevadel lõppeb ka 55. Muhu Väina regatt ning kuuleb palju head muusikat.

Muhu Väina ja Tallinn Race regatid, traditsiooniline turismikonverents, kümned kontserdid ja sadamatevahelised laevasõidud on vaid mõned killud tänavuste Tallinna Merepäevade värvikirevast programmist, mida jagub kolmeks ööpäevaks merele ja kolme kodusadamasse, Peetri sadamasse, Lennusadamasse ja Reisisadamasse.

„Tallinna Merepäevadest on saanud pealinna suvise kultuurielu tippsündmus. Eelmisel aastal läbi viidud linnaelanike rahulolu-uuring kinnitas, et merepäevad on ülekaalukalt võitnud linlaste ja Tallinna külaliste südamed, olles enim külastatud sündmus üldse. Seda tõestas ka merepäevade mullune külastajate hulk – üle 100 000 rõõmsa peolise,“ rääkis Tallinna Merepäevade korralduskomisjoni juht, abilinnapea Taavi Aas.

Lisaks traditsioonilistele ettevõtmistele on tänavu kavas mitu põnevat üllatust ja uuendust, seal hulgas on Eesti Meremuuseum teatanud Lennusadama angaaride avamisest Tallinna Merepäevade külastajale tavapärasest soodsama piletihinna eest. Tallinna Merepäevade täpne programm avalikustatakse kuu aja pärast siinsamal kodulehel.

„Olgu põhjuseks tihe kultuurikava või kümned muud tegevused – kõik teavad, et sel kolmel päeval lihtsalt peab perega mere äärde tulema ning võrratust merepeost osa saama,“ lisas Aas.

13.–15. juulini toimuvate Tallinna Merepäevade peakorraldajad on Tallinna linn, Tallinna Sadam, Eesti Meremuuseum ja Eesti Ajalooliste Laevade Selts ning korraldatakse Tallinna Kultuuriväärtuste Ameti eestvedamisel. Suurtoetajad on Viking Line Eesti OÜ ja BLRT Grupp, koostööpartnerid on Balbiino, A Le Coq, Clarion Euroopa Hotell, Eesti Jahtklubide Liit, Jazzkaar, Eesti Veeteede Amet, Eesti Politsei- ja Piirivalveamet, Eesti Ujumisliit, Noblessner ja Säästva Renoveerimise infokeskus.

Rohkem infot ja programmi leiate siit.

 
Juuli
2021
E
T
K
N
R
L
P
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31