Uudised

Enno Kell - aasta õppija eripreemia !!

28. november 2008

enno kell

Viljandimaa pensionär Enno Kell pälvis täiskasvanud õppija nädala avaüritusel Võrus aasta õppija eripreemia selle eest, et õppis 79-aastasena selgeks arvuti kasutamise.

Võru kultuurimajas Kannel kuulutati täna keskpäeval avatuks üheteistkümnes täiskasvanud õppija nädal ning pidulikul avaüritusel tunnustati aasta õppijat, aasta koolitajat, koolitussõbralikumat organisatsiooni ja omavalitsust.

Täna alanud täiskasvanud õppija nädalala pööratakse enam tähelepanu täiskasvanueas õppimisele ja arenemisele ning alanud nädala jooksul on fookuses inimese õppimine ja enesetäiendamine kui isiksuse ja ühiskonna arengu põhiline eeldus toimetulekuks muutuvas maailmas.

«Viimase aasta jooksul on toimunud murrang elukestvas õppes, sest täiskasvanud õppijate osa ületab juba kümne protsendi piiri, varem on see jäänud kuue-seitsme protsendi juurde,» ütles haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas.

«Õppijate arvu suurenemine tõestab, et valitsuse ette võetud sammud aktiivsuse tõstmiseks selles valdkonnas on ennast õigustanud,» lisas Lukas. «Tunduvalt on kasvanud nii riigipoolne eri õppevormide rahastamine kui ka inimeste teadlikkus sellest, et enesetäiendamine on edu pant.»

Aasta õppija on Kaiu hooldekodu hooldaja Ingrid Savi, kes leidis pärast viie lapse üleskasvatamist endas jõudu õppida selgeks uus amet. Pärast Tallinna pedagoogilise seminari sotsiaalhoolduse eriala lõpetamist sai Ingrid Savist hooldustöötaja, hiljem on ta ennast ameti alal täiendanud Tartu meditsiinikoolis ja praegu õpib ta Tallinna tervishoiu kõrgkoolis hooldusõendust.

Eripreemia pälvisid viljandimaalane Enno Kell, kes 79-aastasena õppis selgeks arvuti kasutamise, ning võrumaalane Allar Toomik, kes omandas aastaga akordionimängu oskuse.

Aasta koolitaja Marju Heldema igapäevatöö on Haapsalu kutsehariduskeskuse käsitöövaldkonna juhtimine. Ta on hinnatud nii oma heade käsitöö oskuste pärast kui ka suurepärase pedagoogina, kes oskab õhutada õppima.

Aasta koolitussõbralikemaks organisatsiooniks nimetati aktsiaselts A-Selver, mis haldab Selveri kauplusteketti.

Aasta koolitussõbralikemaks omavalitsuseks nimetati Lääne-Virumaa Vinni vald, mis igati soosib nii vallaelanike kui vallavalitsuse töötajate õppimist.VILJANDIMAA TÄISKASVANUD ÕPPIJA NÄDALA PARIMAD 2008

AASTA ÕPPIJA
Pensionär Enno Kell

AASTA ÕPPIJA kandidaat
Tarvastu muusika- ja kunstikooli õpetaja Riina Grencštein

AASTA KOOLITAJAD
Veinikoolituste korraldaja Aili Mängel,
Eraettevõtja, küünetehnikute koolitaja Elke Kütt

AASTA KOOLITUSSÕBRALIKEM ORGANISATSIOON
Viljandi linnaraamatukogu

AASTA KOOLITUSSÕBRALIKEM OMAVALITSUS
Viiratsi vallavalitsus

Allikas: Tartu ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia
Toimetas: ajaleht "Sakala"
Pilt: Peeter Kümmel

 
Juuli
2021
E
T
K
N
R
L
P
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31