Uudised

Kadunuks jäänud mees leiti jõekaldalt surnuna

24. oktoober 2012

Nädalavahetusel tuli Lõuna prefektuuri korrakaitsjatel korraldada koguni kolm otsinguoperatsiooni, leidmaks kadunud või eksinud inimesi.

Laupäeval anti politseile teada 67-aastase mehe kadumisest, kellega lähedased said viimati kontakti sama nädala kolmapäeval, vahendas Lõuna prefektuur.

Otsingute käigus leiti Mäksa vallas Emajõe-Suursoost mehe paat ning sellest ka talle kuulunud mobiiltelefon. Mehikoorma kordoni piirivalvurite otsingud jõel sel päeval tulemusi ei andnud ning pimeduses töö katkestati.

Järgmisel hommikul naasid piirivalvurid taas jõele ning otsingutesse kaasati kopter ja jäljekoer. Ennelõunal tuvastas kopterimeeskond ühel jõekaldal surnukeha ning kontrollimisel selgus, et tegu oli otsitava isikuga.

Surnukeha saadeti kohtuarstlikule lahangule surma põhjuse väljaselgitamiseks.

Päev varem, reedel kella 17 paiku teatati Varnja kordoni piirivalvureile, et samal hommikul oli 51-aastane naine Emajõe-Suursoo kaitsealale marjule läinud ning ära eksinud.

Kuna naisel oli kaasas mobiiltelefon, said piirivalvurid temaga kontaktis olla ning täpsustada tema asukohta. Soo juurde sõitnuna lasid piirivalvurid õhku kaks raketti, andsid helisignaaliga märku, millises suunas liikuda ning kammisid sooümbrust läbi.

Naise sõnutsi nägi ta rakette ja kuulis ka sireeni. Vähem kui tund pärast väljakutse saamist kuulsid piirivalvurid juba eksinu hõikeid. Nad liikusid talle vastu ja tõid naise soost välja.

Laupäeva õhtul kella 19 ajal laekus Põlva politseile info, et Ahja vallas on kadunuks jäänud 81-aastane proua. Naise leidmiseks alustati otsinguid, milles osalesid politseinikud, piirivalvur ühes jäljekoeraga ning lisaks ka otsitava lähedased.

Pilkase pimeduse ja paksu udu tõttu tuli otsimine kella 0.40 ajal lõpetada. Hommikul jätkunud otsingutesse kaasati lisaks helikopter, Ahja Jahiseltsi jahimehed ja kohalikud elanikud.

Ennelõunaks leidis kopterimeeskond naise ühest metsaservast üles, ta vintsiti kopterile ning anti alajahtumise tõttu üle meedikutele. Selgus, et naine oli jalutama läinud ja ära eksinud.

Lõuna prefektuuri juhtimiskeskuse juht Ottomar Virk ütles, et isikute otsingud maastikul on aeganõudvad ja ressursimahukad. Seetõttu oli kohalikest elanikest palju abi.

«Mida suurem on kohalike ja vabatahtlike panus sellistesse otsingutesse, seda suurem on võimalus, et abivajajani jõutakse oluliselt kiiremini,» lisas ta.

Allikas: https://www.tartupostimees.ee/

 
Juuli
2021
E
T
K
N
R
L
P
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31