Uudised

Võrtsjärve kala- ja käsitöölaat on kohaliku kogukonna poolt algatatud ettevõtmine, mis haarab kaasa huvilisi üle kogu Eesti.

29. aprill 2014

7. juunil 2014 kella 10.00 – 17.00-ni toimub Võrtsjärve külastuskeskuse territooriumil Jõesuu puhkealal (Tartu-Viljandi mnt. 40. kilomeetril) Võrtsjärve VI kala- ja käsitöölaat. Laada korraldajad on Võrtsjärve SA ja MTÜ Võrtsjärve Kalanduspiirkond.

Võrtsjärve kala- ja käsitöölaat toimus esimest korda 2009 aastal kohalike kalurite algatusel ning käesoleval aastal täitub ettevõtmisel juba kuues aasta.
Läbi aastate on laadaplatsil koostöös erinevate organisatsioonide ning kohalike ettevõtjatega läbi viidud erinevaid töötubasid ning esitletud Võrtsjärve ümbrust kui pikajaliste kalandustraditsioonidega rannapiirkonda ning elu- ja puhkepaika. Olulisel kohal on olnud turvalisuse teema, kus vabatahtlikud järvepäästjad on tutvustanud päästevarustust ning jaganud nõu ja abi ohutuks liiklemiseks Võrtsjärvel. Kalaroogade õpiköögis on olnud esindatud oma ala parimad asjatundjad kus laadalised on saanud näpunäiteid väga hea kalasupi keetmiseks või järveteemalise piknikukorvi koostamiseks.
Paljudel aastatel on meie üritust väisanud ka rahvusvahelised partnerid, kellega koostöös oleme läbi viinud erinevaid projekte ja ettevõtmisi.

Käesoleval 2014. aastal pakutakse laadalistele MTÜ Loovustuba poolt läbiviidavaid õpitubasid - roopillide ja roosulgede valmistamine, veetaimedest paadikeste ja nukkude meisterdamine ning köite keerutamine ja käepaelte põimimine, roopaberi valmistamine.
Joonistamise õpituba viib läbi Kolga-Jaani valla koomiksikunstnik Heiki Waher.
Avatud on kohvikud ning mekkida saab erinevaid kalatoite. Oma õnne võib proovile panna loosirattas.
Laadameeleolu loovad Võrtsjärve taidlejad, noortebänd Legend Elvast ning peaesinejana ansambel Regatt.
Loomulikult saab osta piirkonna käsitöömeistrite loomingut ja maitsta Võrtsjärve kala kõikvõimalikul kujul.

Kellel kaubad koos, see võib enne laadaplatsilt minekut veel ühineda kas kalepurjekas Paula meeskonna või mõne muu veealusega, et teha päeva lõpetuseks meeldejääv tiir Võrtsjärvel. Piletite müük sadamas vastava veealuse pealt.

Päeva tegemisi hoiab kiiluvees Meelis Külaots.

Kui eelnevatel aastatel on seoses kõrgveega Jõesuus olnud mure laadaplatsi tahenemisega, siis sellel aastal pole korraldajatel liigvee taandumisega muret, kevad on olnud erakordselt kuiv. Laadaplats on niidetud ja valmis laadaliste vastuvõtmiseks.

Täpsem info laadapäeva kohta www.vortsjarv.ee või www.vortskalandus.ee
Laada toetajad on Euroopa Kalandusfond, Leader programm


Pressiteate koostas:
Jaanika Kaljuvee, MTÜ Võrtsjärve Kalanduspiirkond tegevjuht
Telefon: 52 98 561
e-posti aadress: jaanika@vortsjarv.ee

Lisainfo ja kauplejate registreerumine:
Kärt Leppik, Võrtsjärve SA juhataja
Telefon: 56 952 950
e-posti aadress: kart@vortsjarv.ee

"Võrtsjärve VI kala – ja käsitöölaat“ 7.06.2014
Kauplemise tingimused

 
Juuli
2021
E
T
K
N
R
L
P
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31