Uudised

Võrtsjärve VIII kala- ja käsitöölaat

06. juuni 2016

 

11. juunil 2016 kella 10.00 – 17.00-ni toimub Võrtsjärve külastuskeskuse territooriumil Jõesuu puhkealal (Tartu-Viljandi mnt. 40. kilomeetril) Võrtsjärve VIII kala- ja käsitöölaat. Laada korraldaja on MTÜ Võrtsjärve Kalanduspiirkond.

 

Võrtsjärve kala- ja käsitöölaat toimus esimest korda 2009. aastal kohalike kalurite algatusel ning käesoleval aastal täitub ettevõtmisel juba kaheksas aasta.

Läbi aastate on laadaplatsil koostöös erinevate organisatsioonide ning kohalike ettevõtjatega läbi viidud erinevaid töötubasid ning esitletud Võrtsjärve ümbrust kui pikajaliste kalandustraditsioonidega rannapiirkonda ning elu- ja puhkepaika. Olulisel kohal on olnud turvalisuse teema, kus vabatahtlikud järvepäästjad on tutvustanud päästevarustust ning jaganud nõu ja abi ohutuks liiklemiseks Võrtsjärvel. Kalaroogade õpiköögis on olnud esindatud oma ala parimad asjatundjad, kus laadalised on saanud näpunäiteid väga hea kalasupi keetmiseks või järveteemalise piknikukorvi koostamiseks.

Paljudel aastatel on meie üritust väisanud ka rahvusvahelised partnerid, kellega koostöös oleme läbi viinud erinevaid projekte ja ettevõtmisi.

 

Käesolev 2016. aasta on Merekultuuri aasta. Eesti Meremuuseumi meeskond korraldab oma telgis erinevaid tegevusi – õnneloos, viktoriin,  mäng „Viska kala võrku“,  viikingi kiivri ja käepaela meisterdamine lastele, selfie sein mille taustal pilti teha, sõlmede tegemine ja palju muud.

Tegevusi jätkub nii suurtele kui väikestele. Julgematele näomaalingud ja veerevad zorb-pallid.

 

Eesti kalanduspiirkondadest on üritusel esindatud Liivi Lahe Kalanduskogu, kes pakub Pärnumaa maitseelamusi. MTÜ Võrtsjärve Kalanduspiirkond tutvustab Euroopa Merendus- ja Kalandusfondi toetuste võimalusi ja toetuse saamise tingimusi.

 

Kalanduse teabekeskusel on välja pandud kalatelk-õpituba, kus merebioloog Jüri Tenson kõneleb Eesti vete kalaliikide bioloogiast ja anatoomiast ja pakutakse nippe erinevate kalaroogade valmistamiseks. Sedapuhku kalakokkab ja pakub maitseelamusi kirglik harrastuskalastaja Raimo Kummer. Maitsta saab ka!

 

Lisaks esinevad taidlejad nii Võrtsjärve piirkonnast kui kaugemaltki – mustlasrühm Marljarka Tartust, Saarepeedi kapell Tontar,  Rannu pärimusrühm Liisu, Elva line tantsurühm, Viljandi Lõõtsaklubi ja paljud teised laadameeleolu loovad  taidlejad. Peaesinejana astub kell 13.00 rahva ette ansambel Kolumbus Kris.  

 

Loomulikult saab osta piirkonna käsitöömeistrite loomingut ja maitsta Võrtsjärve kala kõikvõimalikul kujul.

 

Kellel kaubad koos, see võib enne laadaplatsilt minekut veel ühineda kalepurjeka meeskonna või mõne muu veealusega, et teha päeva lõpetuseks meeldejääv tiir Võrtsjärvel. Piletite müük sadamas vastava veealuse pealt.

 

Päeva tegemisi hoiab kiiluvees Meelis Külaots.

 

Täpsem info laadapäeva kohta www.vortskalandus.ee

 

Laada toetajad on MTÜ Võrtsjärve Kalanduspiirkond, Euroopa Merendus- ja Kalandusfond ning MTÜ Võrtsjärve Ühendus Leader programmi kaudu.

 

 

 

 

Pressiteate koostas:

Jaanika Kaljuvee, MTÜ Võrtsjärve Kalanduspiirkond tegevjuht
Telefon: 52 98 561
e-posti aadress: jaanika@vortsjarv.ee  

 

 
Juuli
2021
E
T
K
N
R
L
P
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31