Uudised

Avatud talude päev Võrtsjärve piirkonnas

20. juuli 2016

 

24. juulil 2016 kell 10-17 toimub teist korda üle-Eestiline avatud talude päev. Uksed avab üle 200 talu ja põllumajandustootja. Võrtsjärve ümber on see aasta võimalik avastada üle 20 talu. Igal talul on oma programm, milles näidatakse talu eripärasid.

 

Võrtsjärve piirkonna talude kaardi leiad siit: https://www.google.com/maps/d/u/0/viewer?mid=1WxKJL5XZcjtXbcsWVcqX_PHl-uc

 

Veepiirkonnale kohaselt leiab siit mitmeid talusid, kus pakutakse kalaroogasid. Näiteks saab Oiu sadama kohvikust kaasa osta värsket suitsukala ja kui sinna juba satud, siis soovitame üle vaadata ka Šoti mägiveised.

Põhjapoolsel kaldal asuvast Viinakingu talust on võimalik kaasa haarata erinevaid kalakonserve, hoidised ning suitsukala. Vaibla rannakohvik pakub kalasuppi, jäätist ja karastusjooke. Kiviranna puhkemajast on võimalik osta suitsulatikat ja –angerjat, lisaks angerjasuppi, peakoka valmistatud haugi ning hää kohvi kõrvale pannkoogi torti. Meeleolu hoiab üleval lõõtsamees Rein Pärtmaa.  Väike Rootsi talu pakub ka kalatoite (praetud koha, kalakotletid, praetud haug, kalasupp). Lisaks kohapeal lahtine õlu, siider ja kali. Kaasa saab osta kalakotlette, suitsutatud kala (latikas, angerjas), marineeritud kala (angerjas, suitsuangerjas, koha, praetud koha, haug). Väike Rootsi talu tooted on saanud Pääsukese märgi ehk Eesti parim kalatoit 2015.

 

Kellele aga kalaroad liiga rammusad tunduvad, siis näiteks Kärma talust saab kodust leiba ja küpsetisi. Suislepa laululava juures on aga võimalik sisse astuda pannkoogi kohvikusse. Mõisakohvik Mäe-Koda pakub nostalgiahõngulisi küpsetisi ning Sääniku talus on avatud talukohvik. Ka Muru talus on päeva jooksul avatud kodukohvik saiakeste-kookidega, kohvi, tee ja kohaliku õunamahlaga.

Kärma talus toimub mee ja mesindussaaduste maitsemine, soovijad saavad kaasa osta värsket mett ja kärjemett. Samuti müüb mett Võrtsjärve piirkonnas Karpo OÜ.

 

Loomasõpradel on võimalik Kärma talus tutvuda lammaste ja Šoti mägiveistega. Karpo OÜ pakub laudakülastust, Muru talus on võimalik uudistada Wensleydale lambaid ja ristandeid, Šoti mägiveiseid, angooraküülikuid ja lihaküülikuid ning erinevaid kanasid.

 

Toimuvad ka erinevad töötoad. Muru talus toimub villaneitsi valmistamise töötuba (töötuppa tuleks eelnevalt registreeruda ja kaasa võtta tugev ja tihedamapoolne kamm. Töötuba on tasuline 2.-/in.). Mäe Koda talu pakub kohe mitut erinevat töötuba. Kell 12, 14 ja 16 on avatud puidust nugade valmistamise töötuba, mida juhendavad Andres ja Aimar Soots. Christin Sootsil on kella 15-st avatud klaverimängu õpituba ja kella 17-st akordionimängu õpituba. Kell 19 on Christin Sootsi autoriõhtu, kus esmakordsel esitlusel tema enda loodud laulud. Veel võimalik valmistada küünlaid ja seepe. Ka Kärma talus saavad huvilised osaleda käsitöö õpitoas.

 

Kui juba Võrtsjärve äärde satud, siis tuleb ka järvele minna. Lõbusõidud kalepurjekaga "Paula" toimuvad Võrtsjärvel loodusgiidiga algusega Järvemuuseumi juurest (kontakt 24.juulil: 5291979). Vaibla puhkekeskusest on võimalik laenutada paati- ja vesijalgrattaid ning kell 14:00-18:00 toimuvad lõbusõidud purjekaga koos kiirkursusega (koos kipperiga). Kiviranna puhkemaja pakub tasuta süstasõitu ja aerupaati, Võrtsjärve külastuskeskusest on võimalik laenutada kanuusid või aerupaati. Pikasilla puhkealal ootab külastajaid Võrtsjärve parvesaun.

Kindlasti pole siin välja toodud kõik põnevad tegevused, mida meie piirkonna talud pakuvad. Tutvu täpsemalt talude programmidega avatud talude kodulehel või Võrtsjärve piirkonna talude kaardil.

Rohkem infot avatud talude päevast: www.avatudtalud.ee

 
Juuli
2021
E
T
K
N
R
L
P
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31