Uudised

VÕRTSJÄRVE IX KALA- JA KÄSITÖÖLAAT

10. aprill 2017

3. juunil 2017 kella 10.00 – 17.00-ni toimub Võrtsjärve külastuskeskuse territooriumil Jõesuu puhkealal (Tartu-Viljandi mnt. 40. kilomeetril) Võrtsjärve IX kala- ja käsitöölaat. Laada korraldaja on MTÜ Võrtsjärve Kalanduspiirkond.

Võrtsjärve kala- ja käsitöölaat toimus esimest korda 2009. aastal kohalike kalurite algatusel ning käesoleval aastal täitub ettevõtmisel juba üheksas aasta.
Läbi aastate on laadaplatsil koostöös erinevate organisatsioonide ning kohalike ettevõtjatega läbi viidud erinevaid töötubasid ning esitletud Võrtsjärve ümbrust kui pikajaliste kalandustraditsioonidega rannapiirkonda ning elu- ja puhkepaika. Olulisel kohal on olnud turvalisuse teema, kus vabatahtlikud järvepäästjad on tutvustanud päästevarustust ning jaganud nõu ja abi ohutuks liiklemiseks Võrtsjärvel. Kalaroogade õpiköögis on olnud esindatud oma ala parimad asjatundjad, kus laadalised on saanud näpunäiteid väga hea kalasupi keetmiseks või järveteemalise piknikukorvi koostamiseks.

Paljudel aastatel on meie üritust väisanud ka rahvusvahelised partnerid, kellega koostöös oleme läbi viinud erinevaid projekte ja ettevõtmisi.
Kalanduse teabekeskuse kalatelk-õpituba jagab kalateadmisi väikestele ja suurtele kell 10.00-14.00.

Tartu Loodusmaja juhendajate nõustamisel määratakse kalu ja tutvutakse meie vete kalade sise- ja välisehitusga. Kalandusteadmisi saab testida viktoriinides. Kalakokkab ja näpunäiteid kalahõrgutiste valmistamiseks jagab Tauno Laasik. Maitsta saab ka!

Lisaks esinevad taidlejad nii Võrtsjärve piirkonnast kui kaugemaltki – rahvatantsurühm Valguta Vahvad, ansambel KoKoKo, Elva Muusikakooli Sõprade Klubi ja paljud teised laadameeleolu loovad taidlejad. Peaesinejana astub kell 13.00 rahva ette ansambel ExPert.
Loomulikult saab osta piirkonna käsitöömeistrite loomingut ja maitsta Võrtsjärve kala kõikvõimalikul kujul.

 

Kellel kaubad koos, see võib enne laadaplatsilt minekut ühineda kalepurjeka meeskonna või Meltemi Adventures’i purjetajatega, et teha päeva lõpetuseks meeldejääv tiir Võrtsjärvel. Piletite müük sadamas vastava veealuse pealt.
 

Päeva tegemisi hoiab kiiluvees Meelis Külaots.
Laata korraldatakse Euroopa Merendus- ja Kalandusfondi meetme „Algatusrühma koostöötegevused“ raames läbi MTÜ Võrtsjärve Kalanduspiirkond ja Liivi Lahe Kalanduskogu koostööprojekti.

 

Laada müügitingimused leiad siit.
 

Pressiteade PDFis

 

 

 
Juuli
2021
E
T
K
N
R
L
P
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31