Uudised

Peipsil viidi läbi suur ühisoperatsioon

12. märts 2009

6.märtsil toimus Peipsi järvel 4-tunnine ühisoperatsioon, mille viisid läbi Ida Politseiprefektuur, Keskkonnainspektsiooni Ida regioon ja Kirde Piirivalvepiirkond.

Ühisoperatsiooni peamisteks eesmärkideks olid kalapüügieeskirjade ja Peipsi järvel piirirežiimi nõuete täitmise kontroll. Operatsiooni käigus teostati ka liiklusjärelvalvet.

Ida Politseiprefektuuri korrakaitseosakonna preventsiooni- ja patrullitalituse komissar Alvar Ottokari sõnul on mootorkelkude, ATV-de ja maastikusõidukite kasutamine kalapüügil muutunud aasta-aastalt üha populaarsemaks, küll aga ei jälgi nende omanikud ja juhid alati jääl liikumise ohutusnõudeid ning eiravad sageli kalapüügieeskirju.

Operatsiooni käigus kontrolliti kuut kutselist ning 31 harrastuskalastajat. Kahele harrastuskalastajal ei olnud kaasas püügiõigust tõendavat dokumenti ehk maksekorraldust ning nende suhtes alustas Keskkonnainspektsioon väärteomenetluse. Selgitati välja ka kolm liiklusseaduse rikkumist. Lisaks tabati üks dokumentideta isik, kellel puudus ka elamisluba. Kokku kontrolliti 52 isikut.

Alajõe piirivalvekordoni ülema piirivalvenooremleitnant Jüri Utsari sõnul kasutati Peipsi järvel nii harrastajate kui ka kutseliste kalurite kontrollimisel ATV-sid ja mootorsaane. Kontrolliti 40-kilomeetrist ala Vasknarvast Narva jõe lähtest Rannapungerja jõe suudmeni. Infot järvel jääl toimuva kohta saadi Alajõe kordoni radarivaatleja kaudu, kes andis teada radariekraanil liikuvatest märkidest. Enamus kaluritest viibisid jääl Vasknarva lähistel.

„Ühisoperatsioonide käigus arendame ning lihvime ametkondade vahelist koostööd. Vähem oluline pole ka see, et nii saame kõige efektiivsemalt kasutada kolme ametkonna käes olevaid ressursse, et täita seadusega meile pandud ülesandeid,“ ütles Ida Politseiprefektuuri korrakaitseosakonna preventsiooni- ja patrullitalituse komissar Alvar Ottokar.

Allikas: Keskkonnainspektsioon

 
Juuli
2021
E
T
K
N
R
L
P
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31