Uudised

Maavanem keelas veekogudele mineku

08. aprill 2009

Maavanem keelas veekogudele mineku


Võttes arvesse ilmastikutingimustega seonduvat jääkatte seisukorda ning maaülikooli limnoloogiakeskuse teaduri Lea Tuvikese arvamust, keelas maavanem ohutuse tagamiseks ja õnnetusjuhtumite vältimiseks alates eilsest Viljandimaal avalike ja avalikult kasutatavate veekogude jääle mineku kuni jää sulamiseni.

«Nii nagu aastatepikkuse hea koostöö käigus on välja kujunenud, võivad kalurid ka tänavu oma võrgud lähipäevil rahulikult välja võtta,» ütles maavalitsuse pressiesindaja Krista Valdvee. «Maavalitsus on järelevalvet tegeva ametiisikuga kokku leppinud, et lähiajal kalureid kindlasti ei kimbutata.»

Maavanema korralduse eesmärk on tagada ohutus, mitte seada tüütuid piiranguid. Pressiesindaja rõhutas, et eelkõige on teade mõeldud tavakodanikele, kes võivad teadmatusest õnnetusse sattuda.

«Meie inspektorid kontrollisid täna Uue-Võidu maastikukaitsealal Karula järvel kalastajaid ja keegi ei teadnud keelust midagi,» nentis keskkonnainspektsiooni Viljandi büroo juhataja asetäitja Naima Täär.

Valma kalurid ei olnud teisipäeval määrusest samuti kuulnud.

«Minul on võrgud väljas ja mitu meest käisid täna või lähevad homme nende järele,» rääkis kalur Marko Vaher. Tema sõnul saab praegu veel mootorsaaniga järvele minna, kuid autoga on juba riskantne.

Kalur Leo Aasa ütles, et järvel liikumist takistab paks jääsupi kiht. «Talve jooksul langes veetase umbes 40 sentimeetrit, nüüd läheb veidi aega, enne kui vesi tõuseb ja jääd kergitama hakkab,» lausus ta.

Allikas: ajaleht "Sakala"

 
Juuli
2021
E
T
K
N
R
L
P
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31