Uudised

Inspektorid tõmbasid Peipsist välja 15 km vanu kalavõrke

11. mai 2009

Nädala esimese kahe päevaga vabanes Peipsi järv rohkem kui paarisajast vanast nakkevõrgust, mille kogupikkus ulatus 15 kilomeetrini. Ehkki vanade püüniste väljatragimine ei kuulu otseselt inspektsiooni põhikohustuste hulka, on selline ettevõtmine väga oluline kalavarude kaitseks.

Sel esmaspäeval alustasid keskkonnainspektsiooni Ida regiooni inspektorid Peipsi järve Eesti poolse ala puhastamist järve risustavatest vanadest võrkudest. Teisipäeval olid abiks ka Tartu regiooni inspektorid ühe mootorpaadiga ning siis otsisid kolm paati võrke ning üks tõstis neid veest välja, edastas keskkonnainspektsioon.

Esmaspäeval õnnestus Peipsi järve põhjaosas leida ja välja võtta 86 nakkevõrku. Võrke otsiti Sahmeni hoiuala põhjaosas, mis on oluline Peipsi järves elavate kalade elu- ja kudemiskoht, sealhulgas ka kaitsealuse liigi - hariliku tõugja - elupaik.

Teisipäevase töö tulemusena avastati ja võeti välja 123 nakkevõrku.

Kuigi algselt oli planeeritud teostada võrkude otsimist ning väljavõtmist ka kolmapäeval, siis tugeva tuule tõttu see ei õnnestunud ning ettevõtmine jäi kahepäevaseks.

«Lisaks võrkudele sai Peipsi järvepõhjast välja võetud ka võrkude raskustena kasutatud kümmekond ankrut, üks autoaku, traktori jõuvõttevõll, mutrivõti, kümneid kanistreid ja plastpudeleid,» ütles Ida regiooni peainspektor-nõunik Ivo Kask.

Kase sõnul avastati järvest ja toodi kaldale kokku ligikaudu poolteist tonni risu ja jäätmeid, millest olulise osa moodustas võrkudes olev roiskunud kala. Võrkude väljavõtmisel avastasid inspektorid neist ka nelja veelinnu jäänused.

Igal aastal jääb järve hulgaliselt ebaseaduslikult püügile seatud või tuule ja jääga püügikohast eemale liikunud nakkevõrke, mis risustavad järve, segavad kalureid kalapüügil ning ohustavad ka kalavarusid.Allikas: Tartu Postimees
Artikkel: https://www.tartupostimees.ee/?id=116341

 
Juuli
2021
E
T
K
N
R
L
P
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31