Uudised

Valma Puhkekeskus pakub igat sorti ajaveetmisvõimalusi

11. mai 2009


Järveveerel kerkivad üksteise järel palkmajad

Võrtsjärve äärde Valma külla on ehitatud neli uhket palkmaja. Suurimas neist käib veel töö, kuid juba selle kuu lõpul peaksid saunahuvilised sinna kümblema pääsema.

Puhkekeskuse omanik Viktor Liseiski selgitas, et majja rajatakse tavaline, infrapuna- ja aurusaun, tuleb välibassein ning talveaias leiab koha mullivann.

Praegu laovad töömehed maakivist kaminaid.

«Need on siit põllu pealt korjatud kivid, mille mehed sobivaks lõhuvad,» selgitas Liseiski. Suurem osa töödest tehakse käsitsi.

Torkab silma, et maja seinad on väga jämedatest palkidest. Need on toodud Saksamaalt ja tahavad veel aastaid vajumist. Katuseroog tuleb Saaremaalt koos meistritega, kes selle kahludena kohale panevad.


Järvevaatega toad

Praegu valmiv maja on kahekorruseline. Üleval on mugavateks kambriteks kujundatud külalistetoad, mille akendest ja rõdudelt avaneb hea vaade Võrtsjärvele.

Peremees ütleb, et katsub külalistemajas hoida vana ehitusstiili ning kasutab seepärast ka siseviimistluses looduslikku materjali. Seda on küll raske hooldada, aga kena vaadata. Nii on mitmes ruumis lagi pajuvitsamattidest, seintel aga ilutseb pilliroog.

Sepised on valmistanud meister Tõnis Salong. «Tema teeb omanäolisi sepiseid, mitte masstoodangut,» kiidab Liseiski.

Praegu on puhkajatele avatud kolm maja, kuhu mahub kokku 40 inimest. Igas hoones on köök, saun ja grillimisvõimalus. Valmiva keskusemajaga lisandub veel 30 kohta ning tulevikus peaks Järveveerel korraga puhata saama 100 inimest. Vastu võetakse ka autokaravane.

Viktor Liseiski rääkis, et esimese maja tegi ta endale suvilaks. Et aga 2005. aasta jaanuaritorm laastas paljusid tema metsi, tekkis mõte veel maju juurde ehitada ja muuta koht puhkekeskuseks. Juba möödunud aastal käisid seal meelsasti pered aega veetmas ja firmad suvepäevi pidamas.

Omanik ütleb, et hinna poolest peaks puhkekeskus olema vastuvõetav ka tavalisele inimesele.


Plaanid on suured

Ettevõtja rajatud sadamast saavad puhkajad laenata jetisid, mootor- ja sõudepaate, tulevikus ka vesijalgrattaid ja kanuusid.

Võib sõita 12 inimest mahutava kiirkaatriga Võrtsjärvele ja sellega ühenduses olevatele jõgedele kuni Peipsini välja. Saab kihutada veesuuskadel, lennata paadi järel varjuga ning teha huvireise matkapaadiga, millesse mahub 25 inimest. Paadis on võimalik grillida.

Puhkekeskusest võivad soovijad laenata ATV või jalgratta, mängida seal sportmänge ja vibuga märki lasta ning tulevikus peaks lisanduma tennise- ja golfimängu võimalus.

Talvel korraldab keskus mootorsaanide ja ATV-dega matkasid, laenutab tõukekelke, suuski ja uiske. Samuti saab seal mängida jäähokit ja sõita jäärada.

Sel suvel hakatakse puhkajatele ka toitu pakkuma — uues majas valmib igati ajakohane köök. Plaanis on pakkuda Võrtsjärve piirkonnale omast menüüd, millest võib leida mitmesuguseid kalatoite.

19. juunil võetakse Järveveere sadamas vastu laulupeotuli, mis tuleb laevadega mööda Võrtsjärve. Järgmisel päeval jätkab tuli teed Tallinna poole.

Liseiski toonitas, et puhkekeskuse ehitamine jätkub üleüldisest kehvast majandusseisust hoolimata. Naabruses tegutsevat Valma puhkelaagrit peab ta pigem koostööpartneriks, mitte konkurendiks.


FOTOD


Viktor Liseiski on rajanud Võrtsjärve kaldale puhkekeskuse, mis kogub populaarsust.


Arvamus

Kalle Kütt,

Valma puhkelaagri arendaja

Võrtsjärve turismiettevõtted peaksid klientide teenindamises koostööd tegema. Pole ju mõtet igaühel kümmet toodet pakkuda, õigem on teha üks-kaks ja seda väga hästi. Eelmisel suvel meil Järveveerega koostöö juba käis.


Allikas: Jüri E. Kukk
jyri@sakalakirjastus.ee

Fotod: Elmo Riig / "Sakala"

 
Juuli
2021
E
T
K
N
R
L
P
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31