Võrtsjärve Väravad

Võrtsjärve piirkonnal on äärmiselt suur potentsiaal atraktiivseks turismipiirkonnaks kujunemisel, mis tooks kaasa piirkonna edasise majandusliku arengu. Võrtsjärve arengukava on peamise turismisektori arendamise võimalusena välja toonud nn. "Võrtsjärve Väravate" loomise erinevatesse järveäärsetesse punktidesse. "Võrtsjärve Väravateks" nimetatakse Võrtsjärve eri osadesse rajatavaid info- ja külastuskeskuseid, mis toimivad piirkonna tõmbekeskustena teistest piirkondadest tulijaile ning piirkonna siseselt turismivõrgustikuna, mis koostöös pakuvad külastajatele võimalikult kvaliteetseid ja mitmekülgseid turismiteenuseid.

Euroopa Liidu struktuurifondide, RAK meetme 4.6.2. toel käivitus 2005ndal aastal projekt, mis võimaldas esmaste vajalike arendustööde elluviimise "Võrtsjärve Väravate" rajamiseks. Nendeks on Võrtsjärve Järvemuuseum Vehendis, Valma küla Võrtsjärve loodeosas kaluritoa ja infopunktiga, Pikasilla ja Vooremäe puhkealad järve lõunatipus, Poldri puhkeala Tarvastu vallas ning Jõesuu puhkeala Emajõe suudmes. Lisaks on Rannu vallavalitsuse algatusel sama meetme toel läbi viidud Vehendi puhkekeskuse rajamise projekt. 2008ndal aasta sügisel käivitus struktuurifondide toel jätkuprojekt - Võrtsjärve Väravate väljaaarendamise II etapp. Projekti raames jätkuvad ehitustegevused erinevates Võrtsjärve Väravates, lisaks viidastatakse Võrtsjärve ümbruse rattarada. Vastvalmiv Võrtsjärve külastuskeskus Rannu-Jõesuus on ka Võrtsjärve sihtasutuse peakontoriks.

 

 

Hea rännuhuviline!

Võrtsjärve matkajuht

Võrtsjärve turismikaart

See väike taskuteatmik on sulle abiks, kui oled avastamas Võrtsjärve ümbruse radasid. Oma salapära ja suursugususega on Võrtsjärv lummanud kirjanikke ja luuletajaid. Juba 18. sajandist alates on järveteadlased uurinud elu Võrtsjärves, rikkalikud kalavarud on kohalikele elatusallikaks. Aastasajad on mõjutanud järveümbruse looduskeskkonda ning jätnud oma jälje piirkonna kultuuri- ja ajalukku.

Võrtsjärve ja teda ümbritseva looduse ilu on läbi aegade ligi meelitanud külalisi, pakkunud võimalusi aktiivseks puhkuseks ja vaba aja veetmiseks. Nõukogude aja lõpu ja iseseisvumisaastate raskused pidurdasid puhkemajanduse arengut piirkonnas. Otsekui ärganuna varjusurmast, just täna ja praegu toimub Võrtsjärve taasavastamine. Eesti suurima sisejärve äärsed omavalitsused on otsustanud muuta Võrtsjärve tundmatust paigast magnetiks. Korrastatakse turismiobjekte, viidastatakse matkaradu ja avatakse vaateid järvele.

 

Tule Sinagi ja avasta enda jaoks Võrtsjärv ning vaatame koos tulevikku!

Võrtsjärve Sihtasutus


Juuli
2024
E
T
K
N
R
L
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31